sobota, 25 lutego 2017

Kredyt bez zaświadczeń

Kredyt bez zaświadczeń jest stworzony po to aby łatwo i szybko klient mógł go zaciągnąć. Skierowany jest przede wszystkim do osób, które nie zalegały z płatnościami kredytowymi, a z jakiś przyczyn mają problem ze zdobyciem zaświadczenia o zarobkach z zakładu pracy. Powodów z uzyskaniem zaświadczenia może być kilka, ale chyba najczęstszym jest „praca na czarno”.

Wiadomo, że w takim przypadku nie będziemy mogli przedstawić żadnego zaświadczenia. Problem rozwiązany jest na takiej zasadzie, że składamy pisemne oświadczenie o naszych zarobkach, które musi pokrywać się z prawdą, w przeciwnym wypadku możemy spotkać się z konsekwencjami prawnymi. Dodatkowo taka forma kredytu jest skierowana do stałych klientów banku, którzy są znani i bank ma co do nich zaufanie.

Niestety jeżeli chodzi o kredyty na oświadczenie, jest tak, że są one zazwyczaj droższe od tych standardowych, a dodatkowo możemy liczyć na kwotę między 10 000 zł do 30 000 zł. czasami może to być jeszcze mniej. Dodatkowo nie mamy gwarancji, że kredyt dostaniemy. Najpewniejszym sposobem jest zgłoszenie się do banku, w którym mamy założone konto, na które wpłacane jest nasze wynagrodzenie.

Może to znacząco zwiększyć nasze szanse. Często banki same umożliwiają zaciągnięcie kredytu bez zaświadczeń klientom posiadającym regularnie zasilane u nich konto. W trakcie procesu przyznawania kredytu możemy być zmuszeni do wykupienia ubezpieczenia, a czasami nawet będziemy musieli złożyć zaświadczenia dokumentujące nasze wpływy na konto.

Jeżeli wykonujesz wolny zawód, to aby uzyskać kredyt, wystarczy przedstawić dyplom ukończenia wyższej uczelni o danym kierunku lub legitymację zawodową. Minusem tutaj jest to, że bank wysokość naszych dochodów szacuje po długości stażu pracy i zajmowanego stanowiska, co często nie jest adekwatne do realiów.

Kiedy będziesz podejmować decyzję w sprawie wzięcia kredytu bez zaświadczeń, to dokładnie policz ile on rzeczywiście będzie kosztować. Radzę porównać wynik z ofertą standardowego kredytu w tym samym banku i zastanowić się nad tańszą opcją. Poza tym tak czy tak, bank będzie weryfikować dane zawarte w oświadczeniu np. dzwoniąc do pracodawcy. Warto jest się zastanowić czy warto jest przepłacać tylko wyłącznie za brak przymusu przedstawiania zaświadczenia o zarobkach.

Oczywiście niektórzy nie mają wyjścia, ale proszę również zwrócić uwagę na pożyczki społecznościowe „Social Leading” kokos. pl. Tutaj również nie będzie nikt wymagać zaświadczenia o zarobkach, a można znaleźć ofertę znacznie tańszą niż w banku. Polega to na licytowaniu ofert w podobny sposób jak na allegro licytuje się przedmioty. Dodatkowo przyznanie pożyczki trwa jakieś 5 minut i nie trzeba wychodzić z domu.

Najważniejsze podczas wybierania produktu finansowego jest to aby dokładnie przeanalizować umowę i policzyć rzeczywisty jego koszt
. Również warto zwrócić uwagę na wygodę okresu kredytowania jak np. możliwość zmiany terminu płatności.0 komentarze:

Prześlij komentarz